Kaktüs İle İlgili Sözler

0

Çiçeklerle ilgili sayfalarımıza şimdi de kaktüs ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri ekliyoruz. Sayfadaki kaktüs ile ilgili anlamlı sözleri instagram ve whatsapp ile ya da kısa mesaj ile paylaşın.

Bazen dikenli ve çirkin bir kaktüsten güzel çiçekler açabilir.

Bana kalırsa en verimli toprak senin boynun, kaktüs diksen, gül biter.

Kaktüs seven kadınları; sevin, çay ısmarlayın, portakal soyun.

Kaktüs gibi dikeni olan insanlar var içimizde yaklaştıkça batan ve acı veren.

Biz kaktüs gibiyiz. Sadece birbirimize sarıldığımız da batmayız.h

Gün batarken, bizde kendi içimizde de güne batıyoruz. Kaktüs çiçekleri içinde.

Kaktüs sevenler iyi bilir, çokça sevgi verip hiçbir şey almamayı.

Kaktüs yetirenlerin bildikleri çok iyi bir şey var; çok şey veripte hiçbir çiçek almadıklarını.

Erkekler kaktüs gibi; dokunmadan da sevebilmeyi öğretiyorlar insana. Sinan Akyüz

Esaret dağında gül olmaktansa, hürriyet dağında kaktüs olmayı tercih ederim. Büşra Ateş

Ya dikenleri sempatik gülsündür ya da çiçeği görmezden gelinen kaktüs. Küçük İskender

Kaktüs bile çiçek açıyor, sen hep diken.

Kaktüs bile çiçek açar, beni neden sevmedin?

Papatya gibi olan içimi kaktüse çevirdiler.

Neyin oluyor çölde sessiz ağlayan kaktüs? Erdal Alova

Kaktüsler dayanıklıdır hayata ve zorluklara karşı.

Ne kadar soğuk görünseler de, kaktüsler de çiçek açar.

Kaktüs dikenlidir sakın dokunmayın elinize batar.

Dilin kaktüs gibi olduktan sonra melek gibi kalbin olsa ne yazar?

Şimdi yalnızdım, tıpkı çöldeki bir kaktüs gibi. O çölde, ben bu iç karartıcı kentte. Dostoyevski

Attığım güven adımının beni bir kaktüs tarlasına düşürmeyeceğini umdum. Darynda Jones

Etrafın papatya, gül, menekşe ve daha niceleriyle doluyken bir kaktüsü öpmeyi denedin mi hiç?

Kaktüste açan da çiçek, dalın üstünde açan da; ama birini uzaktan seversin, birini kopararak.

Beni istemeye bir demet çiçek ve bir kutu çikolatayla değil, saksıda bir kaktüs ve bir kutu lokumla gelmeli.

Söylenir ve yarım kalır bütün aşklar yeryüzünde. Bir kaktüs bol sudan nasıl çürürse öyle. Turgut Uyar

Kaktüsleri her gün boynunuza dolamaktan usanmadınız mı? O çöl yüreklerinize bir avuç yeşillik serpin de yaşadığınızı anlayalım.

Öpüldüğü zaman sinirlenen, sarılan olursa ciyaklayan küçük kızını, kaktüsüm benim diye seven bir baba varmış. O babanın büyüyen kızıyım ben.

Bir kaktüs olmalıyım ben, dışıma yağan bir sağanak olmalıyım, uçsuz bucaksız dünyada, güneşin doğuşunu bekleyen. Edip Cansever

Seni çöl ortasında bırakmış olmaktan korkuyorum ama senin beni çölün ortasındaki işlevsiz kaktüs yapmaktan pekte rahatsız olmadığını düşünüyorum.

Kaktüs fotoğrafları bile çeksen kendi yaşamını yönlendiriyorsun demektir. Sadece kocan için yaşarsan, kendine ait bir yaşamın olmaz. Milan Kundera

Sevginin yalnızca bir duygu olmadığını, bilgi de gerektirdiğini kendimden biliyorum. Sevgi savurganlığım yüzünden habire su vererek çürüttüğüm kaktüsler hâlâ aklımda.

Bir çiçek olsam, kesinlikle kaktüs olurdum. Kimseye zarar vermek istemediği halde, dikenleriyle korkutan ama aslında kendini korumaya çalışan.

Tam bir kaktüsüm. Dikenlerim kimsenin canını acıtmasın diye kaçıyorum insanlardan. Sonra kendimi çölde kaybolmuş olarak buluveriyorum, kum taneleri kadar sonsuz yalnızlıkla beraber.

Kaktüs dikenlerinden, yılan zehrinden, filler gücünden dolayı ne kadar suçlanır. Her şeyi olduğu gibi kabullenmezsen bu ızdırap bitmez. Bizim gibi boyun eğmeyi öğren. Emel Topkaya

Yoksul ve utangaç bir müşteriyim ben sizde güneş bulunur mu biraz kaktüs alacağım. Saksılarım yeşersin üç beş bulut verin de çok üşüdü güneşten şizofreni olacak. Çabuk olun lütfen dikenleri solacak. Zekai Özger

Kimseyi sevmiyorum, sevemiyorum. Sevdiklerim de yarı yolda bırakıyor ya da hiç başlamadan bitiyor. Hayata resmen kaktüs rolü üstlenmeye gelmişim, kim ellese dikenlerime batıp vaz geçiyor.

Kaktüs deyip geçersiniz ama su olmadan da yaşayabilmesi çöle gösterdiği fedakarlıktır, bilmezsiniz. Diyor şair.

Üstüne titrediğimi kaktüs çiçeğim, aldılar kitaplarımı sorgusuz. Duvarlar konuşmuyor anne. açık kalmıyor hiç bir kapı. Ahmet Kaya

Bitti yalnızlıklar, bir büyük yalnızlık var artık, iki kaktüs gibiyiz Cemal’le ben kendi çöllerimizden koparılmış. Edip Cansever

Gözyaşı görmüyorum kaktüs çiçeği gibi güzel yüzünde ve gözkapakların kuru tıpkı sel yatağı gibi; ama gözlerinin gerisinde, boynunu kocaman bir akrebin ısırdığı saflığının içinde kaynadığı kan dolu bir tekne görür gibi oluyorum. Comte De Lautréamont

Kaktüs seven insan iyidir azizim. O kaktüsü dikenleriyle sevmişse, insanı da kusurlarıyla sever. Kaktüsün dışı nasıl dikenliyse, içi bir o kadar saf sudur. Ve ben, dışımda ne kadar kusur varsa, içimde bir o kadar saf su biriktirdim.

Evimizin penceresinde fesleğen, küstüm çiçeği ve kaktüs yetiştirirdi annem. Sadece bizim değil, bütün evlerin pencerelerini çiçekler süslerdi. Pencerelerinde çiçek bakan kadınların mutlu kadınlar olduğunu düşünür. Bugünün kadınları ya çok tembel ya da mutsuz olmalı. Ercüment Eşsiz

Sen benim kalbimde çiçek açma. Bilirsin onlar yağmura fırtınaya dayanamaz kopar yıpranır. Sen benim güneşli günümde açma. Sen bana kaktüs ol. Yağmurdan fırtınadan etkilenme sıcaklar için su biriktir kendine. Dokundurtma kendine dikenlerin sayesinde.

Bir zamanlar birisi Allah’tan bir çiçek ve bir kelebek diledi. pekguzelsozler.com Fakat Allah bunların yerine ona bir kaktüs ve tırtıl verdi. Adam üzüldü. Bir zaman sonra kaktüs çiçek açtı, tırtıl kelebek oldu. İstedikleriniz her zaman ihtiyaçlarınız değildir. Bugünün dikeni, yarının çiçeğidir ve bugünün böceği yarının kelebeği. Allah seçimi O’na bırakanlara en iyisini verir.

Batacağını bile bile parmağını uzattı dikenine kaktüsün. Acı ile; Besleyecek başka zararsız bir canlı bulamadın mı? dedi. Senden daha zararsız bu canlı. Bile bile dikenine parmağını bastırıp nasıl farklı bir sonuç bekliyorsun ki? dedim. Neden sevdiğinize şaşmamalı! dedi. Kendimle özdeşleştirebileceğim tek bitki türü kaktüs.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.